- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Назад у радянське минуле: у Херсоні окупанти відродили «дворец пионеров» та перейменовують театри

Окупаційна «адміністрація» Херсона активно «перейменовує» заклади культури і освіти міста. Днями її представники заявили, що Палац дитячої та юнацької творчості віднині буде називатися «Дворец пионеров», урочисте «відкриття» якого вже запланували на 15 вересня. Також загарбники і їхні колаборанти «перейменували» два театри. В усіх захоплених ними закладах уже призначені нові «керманичі».

Центру журналістських розслідувань розповіли про це мешканці Херсона. Інформацію про нових «керівників» оприлюднили й пропагандистські російські Telegram-канали.

«Ми будемо відроджувати старі традиції», – так окупанти пояснили необхідність «перейменування» херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості в «Дворец піонеров». Для нього вони вже знайшли директора – Олександра Бабія, який невідомий місцевим освітянам.

Директор «Дворца пионеров» повідомив, що він збирається відкрити в стінах захопленого закладу багато гуртків: «умілі ручки», «Золушка», вокалу, хореографії, єдиноборств та інші.

«Хоча педагогів у нас немає, але ми все рівно будемо ці гуртки відроджувати», – запевнив Олександр Бабій.

«Перейменували» окупанти й Херсонський обласний академічний театр ляльок. Вони його охрестили «театр юного зрителя» і вже влаштували «урочисте відкриття» з прем’єрою вистави для дорослих «Драма. Абсурд. Чайка» з елементами «полунички».

«Директором» театру загарбники призначили Подеречу Олександра Івановича, 7 лютого 1984 року народження, уродженця Одеси, який називає себе «простим кабацьким музикантом». За його ж словами, усе, чим він до цього займався – виконував російський «шансон» у забігайлівках Одеси та Московської області та організовував концерти. Подереча зареєстрований фізичною особою-підприємцем у сфері театральної та концертної діяльності.

Олександр Подереча, колаборант

Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша окупанти перейменували на «Херсонский областной русский академический музыкально-драматический театр» і оголосили набір до нього акторів, художників, сценографів і артистів балету. Окупанти визнали, що у них великий брак кадрів для захопленого театру, тому запрошують працювати в ньому навіть людей без будь-якої освіти.

Як повідомляв ЦЖР, «директором» захопленого театру імені Миколи Куліша в Херсоні окупанти призначили сторожа Валерія Шелудька.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter