- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Верховна Рада ухвалила за основу закон про добровільний військовий облік жінок

призыв женщин Украина

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, згідно з яким військовий облік жінок має бути добровільним, за винятком тих, хто має медичну спеціалізацію.

За зміни до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» за основу 21 вересня проголосували 267 депутатів, повідомив нардеп фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

Згідно з проєктом закону №6482 нове формулювання статті щодо військового обліку жінок має таке формулювання:

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, за власним бажанням можуть бути взяті на військовий облік військовозобов’язаних. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

Автори змін до закону аргументували їх необхідність тим, що на військовий облік повинні стати мільйони українських жінок у віці від 18 до 60 років, що є дуже непросто з огляду на кадрове забезпечення територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Як наслідок багато жінок не зможуть вчасно стати на військовий облік та на них буде накладено штраф, що призведе до «зайвої соціальної напруги й формування негативного ставлення до військового обов’язку».

Законопроєкт буде готуватися до другого читання за скороченою процедурою.