- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Використання С-300 по наземних цілях свідчить, що у РФ дефіцит високоточних ракет – розвідка Британії

Запорожье

РФ стикнулася з проблемою дефіциту боєприпасів, зокрема високоточних ракет, тому для ударів по наземних цілях в Україні використовує ракети, призначені для збивання повітряних об’єктів.

Про це повідомила британська розвідка.

30 вересня російські війська завдали удару по колоні цивільних автомобілів на південний схід від Запоріжжя. Ймовірно, була використана російська ракета протиповітряної оборони великої дальності.

“Запас таких ракет у Росії, найімовірніше, обмежений і є цінним ресурсом, призначеним для збивання сучасних літаків і ракет, а не для використання проти наземних цілей. Їх застосування для наземного удару майже напевно було зумовлене загальною нестачею боєприпасів, особливо високоточних ракет великої дальності”, – заявляє британська розвідка.

«Росія витрачає стратегічно цінні військові активи, намагаючись отримати тактичну перевагу, і в цьому процесі убиває мирних жителів, яких вона тепер вважає своїми громадянами”, – йдеться в повідомленні.

Унаслідок обстрілу автоколони у Запоріжжі загинуло 30 осіб, близько 90 були поранені.

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter