- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

РФ збирає війська на кордоні Білорусі й України – фотографії зі супутника

Беларусь

На військовому аеродромі «Зябрівка» у Білорусі біля кордону з Україною побільшало російської техніки та військ.

Відповідні фотографії зі супутника від компанії Planet Labs опублікувала білоруська редакція «Радіо Свобода».

Видання нагадує, що протягом останнього місяця військовий аеродром «Зябрівка» під Гомелем активно змінюється. Останнім часом туди прибуло більше російської техніки та військових.

«Російська військова техніка і жива сила прибули в Зябрівку півтора тижні тому. Росіяни залишаються там з весни, але в обмеженій кількості. Доступ до Зябрівки, як і раніше, закритий. Як стояли, так і стоять російські війська, але зараз більше техніки і людей», – каже джерело видання.

Так виглядав військовий аеродром «Зябрівка» 24 серпня.

На знімках видно, що в північній частині аеродрому будуються піщані насипи.

За інформацією «Радіо Свобода», подібні споруди у вигляді курганів можна побачити, наприклад, у військовій частині 1146 зенітно-ракетного полку, яка виконує завдання з охорони Остравецької АЕС. Там на насипах встановлені радіолокаційні станції, які використовуються для ідентифікації цілей і наведення ракет.

Беларусь

На супутниковому знімку внизу, зробленому 16 жовтня, видно, що на території аеродрому «Зябрівка» збільшилася кількість військових вантажівок, розширилася територія військового містечка, помітна наявність зенітно-ракетних комплексів С-300 і С-400. Також бачимо потяг, який прибув з пальним.

Беларусь

Близько 13 тисяч білоруських військових підписали згоду на участь у війні проти України у складі російських військ. Основний мотив для білорусів  – матеріально-фінансовий.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter