- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Зеленський запровадив санкції проти російських бізнесменів та членів їхніх сімей, багато хто з них – з оточення Путіна

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про введення санкцій проти близько 4000 громадян РФ та компаній.

Указ президента «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня 2022 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» №727\2022 запроваджує санкції проти російських бізнесменів та олігархів.

У списку є такі бізнесмени, як Володимир Лісін, Леонід Міхельсон, Геннадій Тимченко, Сулейман Керімов, Михайло Прохоров, Леонід Федун, Дмитро Риболовлєв, Юрій Ковальчук та члени його сім’ї, Аркадій, Борис та Ігор Ротенберги, Саїд Гуцерієв, Олена Батуріна, Євген Касперський, Роман Абрамович і Дар’я Жукова, Юсуф Алекперов та члени його сім’ї, Микола Мамут, Денис Авен, Олексій Мордашов та його брати, Ірина Вінер-Усманова, Євген Гінер.

Більшість із них вважається близькими до Володимира Путіна.

Стандартний набір санкцій для цієї групи осіб:

e55bf18f0c172a36d782f484e6c644fb_1666259836
  • Євросоюз затвердив восьмий пакет санкцій проти Росії у відповідь на війну з Україною, включно з незаконною анексією української території на підставі фіктивних «референдумів», мобілізацією додаткових військ і відкритими ядерними погрозами.