- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Звідки з Білорусі готувався напад дронів-камікадзе – розслідування

Білорусь може потай запускати іранські дрони-камікадзе з території Поліського радіаційно-екологічного заповідника, розташованого в білоруському секторі зони відчуження.

Проєкт «Беларускі Гаюн» проаналізував дані зі ЗМІ та від місцевих жителів, і встановив орієнтовні локації запуску.

«Ми дійшли висновку, що єдине місце в Білорусі, де можуть потай запускати дрони – це білоруська частина чорнобильської зони. Більшість року заповідник – фактично закрита територія. Там немає нікого, крім охорони, і є місця, де не ловить навіть мобільний зв’язок, не кажучи вже про інтернет», – йдеться у матеріалі.

Завдяки супутниковим знімкам вдалося виділити кілька зон, де помітні мінімальні зміни на місцевості за останні кілька місяців.

Президент Володимир Зеленський вважає, що РФ розплачується з Іраном за дрони та балістичні ракети допомогою в розробці ядерної зброї. За його словами, Росія замовила в Ірану понад 2000 дронів Shahed й збирається купувати балістичні ракети.

Офіційний Тегеран продовжує наполягати, що не передавав Росії зброї, у тому числі дрони-камікадзе, які останнім часом масово застосовуються військами РФ проти України.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова передати «мішок доказів» країнам ЄС, які мають сумніви щодо застосування Росією іранських дронів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter