- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Нацполіція закликає херсонців допомагати виявляти зрадників

Департамент внутрішньої безпеки НПУ просить херсонців допомогти виявляти зрадників-колаборантів.

«Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно із іншими підрозділами Нацполіції наразі проводять стабілізаційні заходи на деокупованій території Херсонської області», – повідомляє департамент комунікацій Нацполіції.

Основне завдання згаданих заходів – виявлення й притягнення до відповідальності посібників ворога.

Тому Нацполіція звертається до мешканців звільнених територій: у разі наявної інформації щодо осіб, які сприяли або співпрацювали із окупантами, чи зрадили державі, повідомляти на «гарячу лінію» Департаменту за цілодобовим номером телефону +380 50 352 7277.

Центр журналістських розслідувань продовжує цикл матеріалів про те, як ФСБ фальсифікує справи про «міжнародний тероризм», викрадаючи та катуючи   цивільних мешканців окупованого півдня і Криму.  Читайте матеріал Павло Запорожець, Сергій Лисенко, Олександр Бабич. Як ФСБ ліпить «терористів» зі звичайних людей

11 листопада ЗСУ звільнили Херсон від російських окупантів. Міноборони РФ наказало своїм військам відступати з Херсона та Херсонської області на лівий берег Дніпра.

9 листопада міністр оборони РФ Сергій Шойгу погодився з пропозицією командувача російського угрупування в Україні Сергія Суровікіна про відведення російських військ на лівий берег Дніпра. За словами Суровікіна, маневр буде здійснено у найближчі терміни.

Росіяни перед відступом почали знищувати інфраструктуру Херсона, що є воєнним злочином. 11 листопада російські війська повністю зруйнували автомобільний Антонівський міст.

З’явились супутникові фото компанії Maxar Technologies зруйнованих мостів на Херсонщині, які підірвали російські окупанти під час відступу з правого берега Дніпра. На них добре видно, що через масштаби ушкоджень ці мости зараз є непридатними для використання.

Матеріал створений за підтримки Ради Європи. Погляди, викладені в ньому, є відповідальністю його авторів і можуть не співпадати з офіційною політикою Ради Європи.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter