- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Гліб Канєвський: Нинішня АРМА не здатна ефективно керувати конфіскованими російськими активами

Влада має перезапустити роботу Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). В нинішньому стані воно не зможе ефективно управляти конфіскованими в Україні російськими активами.

Про це в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар повідомив аналітик StateWatch Гліб Канєвський.

Недієздатність АРМА продемонстрував кейс із АТ «Мотор Січ». Ще у 2021 році корпоративні права корпорації були арештовані і передані АРМА. Однак після затримання президента «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва СБУ 22 жовтня 2022 року виявилося, що він продовжував керував нібито арештованою «Мотор Січчю».

«З березня 2021 року АРМА палець об палець не вдарила, щоб взяти під операційний контроль «Мотор Січ», передати його управління незалежному управителю», — заявив Гліб Канєвський.

На його думку, для ефективного управління конфіскованими російськими активами влада має терміново провести незалежний і прозорий конкурс з обрання голови АРМА. Адже три роки тут немає постійного очільника — тільки тимчасово виконуючі обов’язків.

Другим кроком має стати аудит АРМА. Для цього президент, уряд і парламент мають сформувати спеціальну комісію. Третє — забезпечити прозорість активів, що вже передані АРМА. «Основне, на чому ми наполягаємо, — АРМА має нарешті відкрити інформацію, які російські активи вона має в управлінні, скільки на цих активах заробляє для бюджету і хто управляє цими активами?», — заявив експерт.

Як повідомляв ЦЖР, 22 жовтня у Запоріжжі співробітники СБУ затримали президента АТ «Мотор Січ» Богуслаєва та начальника департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства, яких підозрюють у колабораційній діяльності і пособництві Росії. 

За інформацією журналістів програми «Схеми», з 2000 року Богуслаєв має російське громадянство.

Читайте повну версію інтерв’ю Гліб Каневський: Україна має показати світові власний приклад конфіскації та реалізації російського майна

Нагадаємо: