- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Енергоатом бачить ознаки, що росіяни можуть покинути ЗАЕС — Петро Котін

ЗАЕС

Є ознаки того, що російські окупанти можуть покинути територію Запорізької атомної електростанції.

Про це сказав президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі національного марафону.

«По-перше, дуже багато стало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що ЗАЕС, можливо, варто би залишити, можливо, її варто передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, враження, що вони збирають валізи і що вони крадуть все, що можуть знайти», — сказав Котін.

Президент НАЕК «Енергоатом» підкреслив, що на даний момент зарано говорити, що російські військові їдуть із ЗАЕС, але можна сказати, що вони «готуються».

Водночас він зазначив, що наразі ознак виїзду росіян із захопленої станції немає. За його словами, загарбники заборонили персоналу ЗАЕС виїжджати на підконтрольну українському уряду територію.

За словами Котіна, гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі активно працює над створенням безпекової зони навколо ЗАЕС.

Нагадаємо:

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTube, Facebook, Telegram, Twitter