- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Конгрес погодив рекордний в історії оборонний бюджет США. Україні виділять ще більше грошей

конгресс сша

Конгрес погодив рекордний в історії оборонний бюджет США, якщо його буде проголосовано і підписано у Білому домі, Україна отримає $800 млн.

Про це йдеться у законопроєкті, який отримав схвалення комітетів Палати представників та Сенату збройних сил.

Сумарний оборонний бюджет США на 2023 фіскальний рік, таким чином, становитиме $857,9 млрд, з них $816,7 млрд – Міноборони США і $30,3 млрд – на програми національної безпеки під керівництвом Пентагону.

Законодавці США погодилися затвердити на $45 млрд більше загальних військових витрат, ніж запросив президент Джо Байден, і виділити Україні на 500 млн доларів більше, ніж подавав заявку Білий дім.

У цю суму входить:

Ця допомога Україні проходить у законопроєкті як Ініціатива сприяння безпеці України (USAI). Вона щорічна з початку війни Росії проти України з 2014 року.

Документ дозволяє тимчасове скасування певних контрактних обмежень щодо боєприпасів для підтримки України або для збільшення запасів Пентагону, а також надає розширені повноваження щодо використання домовленостей про тилове забезпечення НАТО та забезпечує багаторічні закупівлі певних боєприпасів.

Передбачається, що голосування за законопроєкт відбудеться у Палаті представників до кінця тижня. Законопроєкт набуде чинності відразу після підписання президентом Байденом.

Сполучені Штати засудили жорстокі ракетні удари Росії по українській цивільній інфраструктурі та підтвердили, що найбільш пріоритетним завданням для США у військовій підтримці України наразі є забезпечення її системами протиповітряної оборони.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter