У Києві тривають аварійні відключення світла, деякі котельні вмикаються почергово

Новини
электричество ДТЭК

Триває ліквідація пошкоджень в енергосистемі України після останніх повітряних атак РФ. Генерація електроенергії обмежена, тому столиця, як і решта регіонів країни, отримує лімітований обсяг електропостачання.

Світло для споживачів досі подається в режимі аварійних відключень, повідомив начальник КМВА Сергій Попко.

Як зазначається, водопостачання працює у штатному режимі. Щодо тепла в будинках киян, котельні, які обслуговують приблизно 5% споживачів столиці, через енергетичні проблеми змушені відключатися та вмикатися почергово.

«Нагадую, що у місті розгорнуті 430 стаціонарних Пунктів Незламності, де ви може зігрітися, зарядити електронні пристрої та скористатися зв’язком. Усі вони працюють цілодобово. Енергетики, ремонтні бригади, комунальники працюють в посиленому режимі. Все полагодимо. Все відбудуємо. Зберігайте спокій та вірте в нашу Перемогу!», – зауважив він.

Гендиректор постачальника електроенергії Yasno Сергій Коваленко повідомляв, що ситуація з електропостачанням у Києві залишається складною, практично повністю вимикають усі три групи водночас – графіки не працюють.

«До всіх пошкоджених об’єктів, по яких тривають ремонти, додався ще інфраструктурний об’єкт, через що світла немає на значній частині правого берега міста і подекуди – в області. Так само страждають усі райони», – пояснив топ-менеджер компанії.

За його словами, наразі у столиці вся критична інфраструктура – лікарні, водоканали, метро – заживлена і світло є близько на 20% населення.

«Чи реальні зараз тривалі відключення у Києві? Так, 10 годин без світла – це, на жаль, реальність на сьогодні.

Як швидко повернемося до стабілізаційних – передбачити важко. Енергетики на всіх рівнях елементарно не встигають відновити функціональність системи між прильотами. Та сподіваюся, що завтра буде трошки краще», – додав Коваленко.

Укренерго повідомляє, що пріоритетно заживлені об’єкти критичної інфраструктури, а відновлення енергопостачання побутовим споживачам може зайняти тривалий час.

Попри всі пошкодження енергетики тримають ситуацію під контролем. В енергосистемі зберігається стабільна частота 50 Гц.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter