- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Британський прем’єр Ріші Сунак закликав подвоїти військову підтримку України, Британія дасть далекобійну зброю

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак закликав світових лідерів «подвоїти військову підтримку» України та наголосив, що російська війна проти України поставила під сумнів «безпеку і суверенітет кожної нації». Він також заявив, що Велика Британія буде першою країною, яка надасть Україні далекобійну зброю.

Про це глава британського уряду заявив 18 лютого під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції, передає Укрінформ.

У своїй промові Сунак, зокрема, вказав на те, що Британія стала першою країною, яка надала Україні важкі танки і почала тренувати пілотів та морських піхотинців. Він поінформував, що минулого року Сполучене Королівство надало Україні 2,3 млрд фунтів «і у 2023 році ми дамо стільки ж або й більше». За його словами, у союзників також схожі історії і «колективні зусилля приносять результат».

«Але кожного дня російські війська все ще завдають нові біль та страждання. І єдиний шлях змінити це – щоб Україна перемогла. Ми потребуємо військової стратегії, щоб Україна отримала рішучі здобутки на полі бою для перемоги у війні, та політичної стратегії, щоб здобути мир», – заявив британський прем’єр.

Він нагадав: для того, щоб виграти війну, «Україна потребує більше артилерії, броньованих машин та протиповітряної оборони».

«І тому зараз настав момент, щоб подвоїти нашу військову підтримку», – наголосив Сунак.

За його словами, «коли Путін розпочав цю війну, він зробив ставку на те, що наша рішучість похитнеться». «Навіть зараз він робить ставку на те, що ми прийдемо в сум’яття. Але ми довели, що він помилявся тоді, і ми доведемо, що він помиляється зараз», – наголосив він.

Глава британського уряду повідомив, що у наступні місяці партнери поставлять Україні «стільки техніки, скільки ми поставили протягом усього 2022 року».

«Спільно ми також маємо допомогти Україні захистити свої міста від російських бомб та іранських дронів. І саме тому Велика Британія буде першою країною, яка надасть Україні далекобійну зброю. І саме тому ми працюємо з нашими союзниками, щоб надати Україні найбільш сучасні протиповітряні системи та побудувати Повітряні сили, які вони потребують для захисту своєї нації», – завив Сунак.

Він додав, що Велика Британія «готова допомогти будь-якій країні надати літаки, які Україна може використовувати сьогодні». «Але ми маємо також тренувати українських пілотів, щоб вони могли керувати найбільш сучасними літаками. І це саме те, що Велика Британія робить, щоб Україна мала можливості для захисту своєї безпеки у довгостроковій перспективі», – зазначив він.

17 лютого 2023 року у Німеччині розпочалася Мюнхенська безпекова конференція, що присвячена найбільш актуальним проблемам європейської та світової безпеки.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.