Зеленський у річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну звернувся до українців

Новини
Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський у річницю повномасштабного російського вторгнення в Україну звернувся до українців.

Це був рік болю, жалю, віри та єдності, зазначив глава держави у зверненні.

«24 лютого мільйони з нас зробили вибір: не білий прапор, а синьо-жовтий стяг. Не втеча, а зустріч. Зустріч ворога. Опір і боротьба. Це був рік болю, жалю, віри та єдності. І це рік нашої з вами незламності. Знаємо, що це буде роком нашої з вами перемоги!», – наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що на початку війни у когось був страх, у когось — шок, хтось не знав, що сказати, але всі відчували, що робити. На дорогах з’явилися затори, але багато хто їхав по зброю. З’являлися черги. Хтось стояв на кордонах, але багато хто – до військкоматів і ТрО.

«Наша віра зміцніла. Зміцнів наш дух. Ми вистояли в перший день повномасштабної війни. Ми не знали, що буде завтра, але точно зрозуміли: за кожне завтра треба битися! І ми бились. І вигризали кожну добу. І ми вистояли в другий день. А далі – в третій. Три доби, які нам відводили на життя. Погрожували, що за 72 години нас не існуватиме. Але ми вистояли в четвертий день. А потім у п’ятий. А сьогодні стоїмо рівно один рік. І досі знаємо: за кожне завтра треба битися!», – сказав Президент.

Він подякував усім, завдяки кому триває опір.

«Це всі наші захисники та захисниці. Збройні Сили України. Сухопутні війська, наша піхота й танкісти. Повітряні та Військово-Морські сили. Артилерія, ППО, десантники, розвідники, прикордонники. ССО, СБУ, Нацгвардія, поліція, ТрО – усі наші сили безпеки й оборони. Завдяки вам стоїть Україна. І ми витримали лютий місяць і лютий початок війни», – зазначив Зеленський.

Президент оприлюднив відео, присвячене боротьбі українців проти ворога.

24 лютого у центрі столиці, на Софійській площі, проходить пам’ятний захід до річниці повномасштабного нападу РФ на Україну. На ньому присутній президент Володимир Зеленський, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, військові.

Релігієзнавець, колишній політв’язень Ігор Козловський, опублікував фотографії.

Сьогодні 1 рік опору України повномасштабному вторгненню військ Росії. Військові РФ вчиняють тисячі воєнних злочинів, злочинів проти людяності та терактів по всій території України.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.