- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Окупанти оголосили про другий пуск краденої дніпровської води в Північно-Кримський канал. Русло знову не розчистили

Окупанти оголосили про другий пуск краденої дніпровської води в Північно-Кримський канал, 18 березня 2023 року

Російські окупанти прибрали затвор на дамбі, розташованій на 107-му кілометрі русла Північно-Кримського каналу в Херсонській області,  і оголосили, що кримські аграрії цьогоріч зможуть отримати щонайменше 245 мільйонів кубометрів води.

Відеосюжет про це поширили окупаційні медіа, передає Центр журналістських розслідувань.

Російські пропагандистські ЗМІ повідомляють про відкриття затвору у руслі каналу на території Таврійської територіальної громади на окупованій частині Херсонщини. Однак у сюжеті показана дамба, збудована на 107-му кілометрі каналу  на межі Херсонської області і АР Крим. 

Відкриття  затвору окупанти «приурочили» до дев’ятої річниці незаконної анексії Криму. За їхніми словами, в цьому році вони планують подати на півострів 245 млн кубометрів дніпровської води для потреб аграріїв і біля 80 млн кубометрів для заповнення кримських водосховищ.

На відео видно, що русло каналу, як і минулого року, окупаційні адміністрації Херсонськохї області та Криму не розчистили. На шляху дніпровської води – дерева та кущі. Що вже покрито водою, можна лише здогадуватись. 

Окупанти оголосили про другий пуск краденої дніпровської води в Північно-Кримський канал, 18 березня 2023 року

Окупанти оголосили про другий пуск краденої дніпровської води в Північно-Кримський канал, 18 березня 2023 року

У сюжеті представники окупаційної влади також зізналися, що захоплення головної споруди Північно-Кримського каналу, розташованої в Таврійську, було однією з головних цілей окупації Херсонської області.

Як повідомляв ЦЖР, через руйнування російськими окупантами 27 лютого 2022 року тимчасової споруди, автомобільного мосту та головної перегороджувальної споруди Північно-Кримського каналу, станом на жовтень 2022 року їм вдалося вкрасти 410 млн кубометрів дніпровської води на суму майже 15,5 млрд гривень.

Співробітники каналу розповіли кореспонденту ЦЖР, що відбувалось на головній споруді в перші дні вторгнення РФ.

Деталі читайте у матеріалі «Як окупанти захоплювали «рубильник» Північно-Кримського каналу», за матеріалами якого було відкрито розслідувано кримінальне провадження і висунуто обвинувачення Міхаілу Яснікову, заступнику командувача Чорноморського флоту РФ з матеріально-технічного забезпечення та Дмітрію Маркову, командиру 11-ї окремої інженерної бригади Південного військового округу у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.