- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

«Суд» у Криму засудив до 12 років позбавлення волі сімферопольця Стеценка за нібито «шпигунство» на користь ЗСУ

«Верховний суд» окупованого Криму засудив до 12 років позбавлення волі мешканця Сімферополя Станіслава Стеценка (Худолія), якого ФСБ обвинуватила у нібито «шпигунстві» на користь Збройних сил України. «Вирок» було винесено у грудні 2022 року і набрав він чинності зараз, оскільки Апеляційний суд у російському Сочі відхилив скаргу Стеценка.

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ).

Як зазначається, 35-річного сімферопольця Станіслава Стеценка (Худолія) окупаційний «Верховний суд Криму» засудив до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням у «шпигунстві» на користь Збройних сил України.

«Вирок було винесено ще 22 грудня 2022 року. 21 березня 2023 року Апеляційний суд у Сочі відхилив скаргу, підтвердивши вирок Стеценка», – наголошують правозахисники.

На думку експерта, аналітика КПГ Олександра Сєдова, обвинувачення у «державній зраді» не мало під собою жодних підстав і було черговою пропагандистською справою проти мешканця Криму.

За його словами, метою порушення таких справ є: формування серед населення окупованої території образу ворога, залякування проукраїнської частини мешканців Криму можливістю будь-якої миті бути позбавленими волі за сфабрикованим звинуваченням, а також наповнення обмінного фонду заручників.

За даними КПГ, за «справами українських диверсантів та шпигунів» в ув’язненні перебувають щонайменше 17 громадян України, затриманих до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Нагадаємо: