РФ хоче знову захопити Куп’янськ, боїться наступу ЗСУ в Луганській області – розвідка Британії

Новини
купянск

Російські окупанти, ймовірно, прагнуть знову окупувати Куп’янськ та побоюються наступу Збройних Сил України на лінії Сватове-Кремінна.

Про це повідомили у зведенні розвідки Великої Британії.

Розвідники заявляють, що з початку березня на лінії Сватове-Кремінна на півночі Луганської області точаться запеклі бої — росіяни нібито частково відновили контроль над найближчими підступами до Кремінної, які перебували під безпосередньою загрозою ЗСУ.

Зазначається, що місцями РФ просунулась на кілька кілометрів, а командування окупантів, напевне, намагається розширити зону безпеки своєї оборони вздовж пагорбів та річки Оскіл.

Противник, найімовірніше, хоче повернути під контроль Куп’янськ, який є логістичним вузлом.

В оперативному плані наміри Росії на північному сході, мабуть, залишаються оборонними. Командири РФ побоюються, що це один з секторів, де Україна може здійснити великі наступальні операції, резюмували у зведенні.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.