- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Україна має ратифікувати Римський статут – очільник МЗС Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба переконаний, що Україна має ратифікувати Римський статут, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд (МКС).

Про це Кулеба заявив під час Instagram-етеру з журналістом Вадимом Карп’яком, пише Європейська правда.

«Однозначно треба ратифікувати (Римський статут – ред.), щоб усі ці забобони про те, що це якось зашкодить самій Україні, – це (були – ред.) забобони і нічого більше», – сказав очільник зовнішньополітичного відомства.

Він нагадав, що Україна зараз «повністю визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду і без ратифікації».

«І це теж не потрібно забувати. Тому всі, хто каже, що є якісь перешкоди для взаємодії України з МКС через те, що ми не ратифікували статут, – вони лукавлять», – додав Кулеба.

Учасницями Римського статуту є 123 держави, серед яких у тому числі – держави Південної Америки та близько половини держав Африки, відтак формально вони мають зважати на видані МКС ордери. Не підписали і не ратифікували статут, серед інших, Китай, Індія, Білорусь, Туреччина, Казахстан. Росія, як і США, підписувала статут, але згодом відкликала свій підпис.

Україна теж не є учасницею Римського статуту – міжнародної угоди, на основі якої був заснований та діє Міжнародний кримінальний суд. Однак Україна дала Міжнародному кримінальному суду право розслідувати злочини на своїй території.

Як повідомлялось, 21 березня 2022 року коаліція правозахисників «Україна. 5 ранку» звернулася до президента України Володимира Зеленського із проханням внести на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію Римського статуту, а також підписати вже ухвалений Верховною Радою законопроєкт №2689 щодо імплементації в українське законодавство норм міжнародного кримінального та гуманітарного права, що буде сприяти кращому розслідуванню воєнних злочинів Росії в Україні.

Нагадаємо: