- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Наступ РФ на Бахмут майже зупинився, окупанти перенацілились на Авдіївку – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що через крайнє виснаження наступ російських військ на Бахмут на майже зупинився. Окупанти змістили свій оперативний фокус у бік Авдіївки.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Наступ Росії на донбаське місто Бахмут значною мірою застопорився. Ймовірно, це в першу чергу результат крайнього виснаження російських збройних сил. Україна також зазнала важких втрат під час своєї оборони», – йдеться у повідомленні.

У британській розвідці вважають, що ситуація в Росії також, імовірно, погіршилася через напруженість у відносинах між міністерством оборони РФ та ЧВК «Вагнер», які направляють війська в цей сектор.

«Росія, ймовірно, змістила свій оперативний фокус на Авдіївку, що на південь від Бахмута, і на сектор Кремінна-Сватове на півночі – райони, де Росія, швидше за все, прагне лише стабілізувати лінію фронту. Це свідчить про загальне повернення до більш оборонного оперативного плану після непереконливих результатів спроб Росії провести загальний наступ із січня 2023 року», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.