Російські війська змінили тактику атак у Херсонській області – ОК «Південь»

Начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони Півдня Наталія Гуменюк заявила, що ЗСУ посприяли тому, що кількість обстрілів деокупованої частини Херсонської області суттєво зменшилась. Російські війська змінили тактику атак.

«Якщо минулого тижня ми говорили про 90-100 обстрілів за добу, то останніми днями це вже 60-50 обстрілів на добу. Це суттєве зменшення забезпечене результативною роботою по лівому берегу. Ми намагаємося відтиснути ворога якомога далі, зачистити ту 30-кілометрову смугу, з якої ворог уже не зможе атакувати правобережжя», — зазначила Гуменюк.

За її словами, російські війська змінила тактику обстрілів Херсонської області — використовують керовані авіаційні бомби.

На бойовому чергуванні РФ у Чорному морі перебуває російський підводний ракетоносій з чотирма ракетами «Калібр» на борту, повідомила Гуменюк.

«По-перше, природа знову на нашому боці, погода погіршується і змушує корабельне угруповання ворогів переформатовуватись і заводитись у пункти базування. Якщо вчора ще на бойовому чергуванні були два підводні ракетоносії, надвечір залишився один. І це говорить про те, що чотири ракети типу «Калібр» готові до використання. Але нагадаю, що поява на бойовому чергуванні – це інтервал дві-три години», – сказала Гуменюк.

Вона зауважила, що пуск ракети з підводного човна силам ППО виявити складніше, тож на сигнали повітряної тривоги слід реагувати особливо оперативно.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine