- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Колаборантка Видра розповіла про «героїчне збереження» радянського барельєфу в школі на окупованій Херсонщині і похизувалася «вчителями» без педагогічної освіти

Колаборантка Видра

Директорка Новоолександрівського ліцею Нижньосірогозької територіальної громади окупованого Генічеського району Херсонської області, колаборантка Олена Видра в ефірі російського державного пропагандистського телеканалу «Россия-1» 26 березня розповіла про те як вона «героїчно врятувала» барельєф з радянськими солдатами. Ще вона похизувалася «відновленням» роботи навчального закладу, при тому що «навчанням» дітей тут займаються люди без педагогічної освіти.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В сюжеті російського державного пропагандистського телеканалу директорка Новоолександрівського ліцею Олена Видра розповіла, що «врятувала» від декомунізації кольоровий барельєф із зображенням 65 радянських солдат, розташований в приміщенні закладу. Вона його замаскувала білою штукатуркою, а тепер хоче відновити. 

В сюжеті також показані дві «співробітниці» ліцею, які не мають педагогічної освіти. «Вчительками» початкових класів тут працюють колишня бухгалтерка Катерина Маркелова і випускниця цього ж ліцею Владислава Коваленко, яка закінчила заклад у минулому році. 
Владислава Коваленко

Йдеться в сюжеті й про те, що російську мову в Новоолександрівському ліцеї тепер «навчають» з першого класу, але діти плутають букви «і» та «и», а сама російська дається їм дуже важко. Показали російські пропагандисти й їдальню ліцею, яку відремонтували за кошти громади і іноземних донорів незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Катерина Маркелова

Про співпрацю з російськими окупантами директорки ліцею Олени Видри ЦЖР повідомляв ще в жовтні 2022 року. 16 березня вона зареєструвала свій заклад у російському державному реєстрі під назвою «Государственное бюджетное учреждение Херсонской области «Новоалександровская школа Нижнесерогозского муниципального округа». В російських реєстраційних документах вказано, що Видра отримала громадянство РФ.

«Олена Видра завжди була гнилою. Завдяки грошам свого чоловіка-фермера вона, по суті, «купила» собі посаду директорки ліцею, однак виконувати свої обов’язки ніколи не вміла і не хотіла. Весь час вона була то на лікарняному, то десь відпочивала. На роботу вона приходила виключно для того, щоб «втюхати» старшокласницям, батькам учнів і своїм підлеглим косметику, якою торгувала. Навіть модернізацією ліцею вона не хотіла займатися. Зробити це вдалося завдяки зовсім іншим людям», – розповіли ЦЖР мешканці Новоолександрівки Генічеського району.

Як повідомляв ЦЖР, окупанти спроміглися відкрити лише 3 школи з 14, які діяли в Нижньосірогозькій громаді на початок великої війни. В Нижньосірогозькому ліцеї, який «очолила» колаборантка Оксана Величко окупанти влаштовують п’яні застілля. За нашою інформацією, зараз готується звільнення Величко і нове «призначення» на її місце.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.