- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

В Голопристанській громаді на Херсонщині в окупантів не працює жоден заклад освіти, а більшість вчителів-колаборантів втекли до Росії

Російські військові в окупованому Скадовську 9 березня 2022 року Фото: Facebook Ірина Булгак

В Голопристанській територіальній громаді окупованого Скадовського району Херсонської області не працює жодна захоплена росіянами школа і жоден дитсадок. Також окупанти заявили про закриття тут станції швидкої допомоги. Водночас більшість місцевих колаборантів уже втекли до Росії.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Зараз в Голопристанській громаді не працює жоден захоплений російськими окупантами навчальний заклад. При тому, що у вересні 2022 року вони стверджували, що змогли набрати 750 школярів і відкрити три школи.

«В Голій Пристані і Новій Збур’ївці окупанти відкрили школу і дитсадок, але вони пропрацювали дуже мало і закрилися. Поновити роботу навчальних закладів за «російськими стандартами» загарбникам не вдалося», – прокоментувала ЦЖР начальниця Голопристанської міської військової адміністрації Світлана Лінник.

Це ж підтвердили й самі окупанти. В сюжеті з Голої Пристані від 26 березня на російському державному пропагандистському телеканалі «Росія-1» загарбники розповіли, що «евакуювали» з території громади всі школи і дитсадки, але вони не працюють навіть в «евакуації». Також, за словами окупантів, у Голій Пристані закрилась станція швидкої допомоги після обстрілів, в яких вони традиційно звинуватили Збройні сили України.

Окупанти пояснили, що найближча до Голої Пристані станція швидкої допомоги відтепер працює в Скадовську, на відстані в 60 км. І розповіли, що фельдшери швидкої виїжджають на виклики. На окупаційну «швидку допомогу» працює мешканець Херсона Артем Клименко, який перед звільненням правобережної території області втік на окуповану територію, перепливши Дніпро на туристичній байдарці.

Артем Клименко

Артем Клименко

Поки ж херсонські колаборанти намагалися втекти на окупований лівий берег, місцеві зрадники почали пакувати валізи в зовсім іншому напрямку. За словами Світлани Лінник, з Голопристанської громади за межі України вже втекла більшість «освітян»-колаборантів – переважно, до Росії. Там вони оформили собі «житлові сертифікати» і зараз час від часу повертаються додому, щоб забрати найбільш цінні речі. Судячи з усього, залишатися в подальшому на Херсонщині вони не планують.

Як повідомляв раніше ЦЖР, переважна більшість колаборантів зі Старої Збур’ївки Голопристанської громади втекли до Скадовська і звідти намагаються «керувати» селом. Російські військові тим часом стали грабувати не лише покинуті місцеві будинки, а й ті, де залишаються господарі. Грабувати вони приїжджають як правило п’яні і в нічний час.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.