- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Прокурор МКС Хан закликав РФ повернути депортованих українських дітей якнайшвидше

карим хан

Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан закликав Росію повернути викрадених дітей до України.

Про це він заявив під час конференції United for justice, яка відбулася у Бучі до річниці звільнення міста від російських військових, пише Укрінформ.

«Я чітко закликаю РФ повернути дітей. Дайте їм повернутися в Україну якнайшвидше. Прямо в Україну або через треті сторони, але дайте дітям повернутися додому. Правам дитини має приділятися першочергова увага», – наголосив Хан.

Читайте також: Роман Мартиновський і Катерина Рашевська про наслідки видачі Путіну ордера на арешт і повернення депортованих дітей в Україну

Крім цього він вкотре закликав Росію надавати інформацію, що стосується роботи його Офісу.

Хан додав, що видача ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна та омбудсмена Марії Львової-Бєлової не викликала у нього почуття радості, адже це стосувалося очільника країни, що є постійним членом Ради безпеки ООН.

Міжнародний кримінальний суд (МКС) має достатньо доказів, щоб перекваліфікувати воєнні злочини Росії і її вищого політичного керівництва у злочин геноциду проти української нації, в ефірі програми «Питання національної безпеки» повідомив Роман Мартиновський,  співзасновник і провідний експерт Регіонального центру прав людини.

Експертка РПЦЛ Катерина Рашевська додала, що на користь подальшої перекваліфікації свідчить саме формулювання заяви про видачу ордері: «Там прямо вказано, що Російська Федерація діяла з наміром вивести дітей назавжди. Це важливо. Форма передачі їх у російські родини називається «усиновлення», а ніяка не тимчасова опіка, як на цьому наполягає Марія Львова-Бєлова. Вказано, що ці дії вчинялися в рамках збройного конфлікту і становлять політику РФ».

  • Нагадаємо, 17 березня Палата досудового провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт Путіна та Львовой-Бєловой через незаконну депортацію українських дітей на територію Росії, яка триває від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну.