У США є ресурси для допомоги Ізраїлю та подальшої підтримки України – Білий дім

Новини

США здатні підтримати Україну в Європі, союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні та Ізраїль.

Про це заявив головний радник президента США з питань нацбезпеки Джейк Салліван.

«Ми вважаємо, що Сполучені Штати здатні підтримати Україну в Європі, підтримати наших союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні та підтримати нашого близького союзника Ізраїль у скрутну годину», – сказав Салліван на брифінгу, відповідаючи на запитання, чи війна Ізраїлю з ХАМАС не ускладнить для адміністрації Байдена підтримку України та союзників в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Він додав, що США має інструменти та можливості, щоб ефективно це робити.

«Ми вважаємо, що у нас є ресурси, інструменти та можливості, щоб ефективно це робити», заявив він і додав, що частина роботи адміністрації якраз і полягає в тому, аби забезпечити координацію на всіх перелічених напрямах.

За словами представника адміністрації США, необхідні для продовження підтримки України ресурси не співмірні з ціною, яку доведеться заплатити в разі розширення російської агресії в Європі, «яка в кінцевому підсумку, як це було в минулому, може вимагати втручання американських військ у боротьбу».

«Тому краще підтримувати українців, які твердо протистоять російській агресії, і робити це на постійній основі, для чого у нас є бюджет. У нас також є бюджет, щоб ми могли забезпечити Ізраїль тим, що йому потрібно. І ми рішуче відкидаємо думку про те, що Сполучені Штати Америки не можуть одночасно підтримати волелюбний народ України і допомагати Державі Ізраїль», – заявив Салліван.

Нагадаємо

  • Вранці 7 жовтня 2023 року по Ізраїлю було завдано масованого ракетного удару з боку сектора Газа, тоді як ХАМАС заявив про початок нової масштабної операції проти Ізраїлю. Бойовики ХАМАС також прорвали кордон на півдні Ізраїлю.
  • 8 жовтня 2023 року уряд Ізраїлю офіційно оголосив у країні стан війни.
  • Внаслідок нападу ХАМАС на Ізраїль загинули 1200 людей. За останніми даними Міністерства охорони здоров’я Гази, загинули 900 палестинців, близько половини з них – жінки та діти, ще 4500 осіб отримали поранення. Армія оборони Ізраїлю повідомила, що за останню добу завдала понад 450 ударів по позиціях ХАМАСу.