Ірина Бондар з Новотроїцького на Херсонщині, депутатка від ОПЗЖ і ексдиректорка ліцею, отримала підозру за роботу на окупантів

Влада
Ирина Бондарь, колаборантка

59-річна Ірина Бондар з селища Новотроїцьке Генічеської громади Херсонської області 24 травня отримала від Херсонської обласної прокуратури заочну підозру в пособництві ворогу і колабораційній діяльності. Вона – депутатка Новотроїцької селищної ради від ОПЗЖ і ексдиректорка місцевого ліцею №1. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри.

Слідчі встановили, що 59-річна Бондар Ірина Георгіївна, уродженка селища Сиваське, мешканка селища Новотроїцьке в липні 2022 року добровільно погодилась очолити незаконно створену окупантами «Новотроицкую школу №1».

Цей заклад загарбники створили на базі захопленого місцевого ліцею №1, який на той час очолювала Ірина Бондар.

Жінка почала вчити дітей ненависті до України і агітувала їх вступати до незаконної воєнізованої російської організації «Юнармія». 

За скоєні злочини Ірині Бондар заочно повідомили підозру в колабораційній діяльності і пособництві державі-агресору за ч. 3 ст. 111-1 і ч. 1 ст. 111-2 КК України. Їй світить від 10 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ірина Бондар з 2014 по 2023 роки очолювала Новотроїцький ліцей №1, у 2020 році обрана депутаткою Новотроїцької селищної ради Генічеського району від проросійської ОПЗЖ.

  • Як повідомляв ЦЖР, 52-річний підприємець Віталій Кулик з селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонщини очолив незаконно зареєстроване в російській юрисдикції ООО «Юг-Опт». Після цього він почав поставляти продукти для нелегальних в’язниць окупантів. За скоєні злочини Галицький районний суд Львова заочно визнав його винним у колабораційній діяльності і дав 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.