Кабмін збирається знову підвищити ціну на газ для населення. Насалик заперечує

Кабмін планує змінити методику визначення ціни на газ для населення з квітня 2018 року, що призведе до подорожчання газу на більш, ніж 8%.

Відповідний проект постанови підготовлений Міністерством енергетики та вугільної промисловості, передає Центр журналістських розслідувань.

Згідно з документом, з 1 квітня пропонується повністю відійти від принципу визначення ціни газу для населення і перегляду її кожні 6 місяців в залежності від ціни імпортного паритету, пише Економічна правда.

Спеціальні зобов’язання на суб’єкти ринку природного газу для забезпечення громадських інтересів в процесі функціонування ринку природного газу будуть покладатися на період 2018-2021 років.

Ціна газу буде визначатися на рік – з 1 квітня 2018 року по 1 квітня 2019 року і так далі.

Вона буде формуватися як середньоарифметична ціна імпортного газу на німецькому газовому хабі (NCG) без урахування вартості транзиту до кордону України (Hub).

За 6 місяців попереднього року – 1 квітня по 30 вересня і перекладається в гривню за курсом, чинним на період закупівлі.

Як заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, уряд не планує підвищувати ціну на газ для населення з 1 квітня 2018 року.

Про це стало відомо зі слів прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

«Читаю вранці ЗМІ:» Уряд планує підвищити ціну на газ«. Я про це взагалі нічого не знаю. Ігор Степанович, Ви збираєтеся підняти ціну на газ?», – запитав Гройсман Насалика.

Насалик відповів, що ця інформація не відповідає дійсності.

«Це абсолютні дурниці. Стосується ПСО (постачальники в рамках спеціальних зобов’язань – ред), і відповідний проект буде розглядатися на засіданні уряду, він проходить як регуляторний акт, і не має ніякого відношення до підняття ціни на газ. Ми не ініціюємо підвищення ціни на газ», – сказав міністр.

Крім того, прем’єр попросив міністра енергетики запросити інформацію у НАК «Нафтогаз України», за якою ціною він готовий постачати газ для населення в якості трейдера в 2018 році.

Як повідомляють «Українські Новини», за такою методикою з 1 квітня 2018 року ціна газу для населення може збільшитися на 8,3% тобто, з 4942 грн за тисячу кубометрів до 5352 грн і діяти вона буде до 1 квітня 2019 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine