Помер відомий фізик-теоретик Стівен Хокінг

На 77 році життя помер відомий на весь світ англійський фізик-теоретик Стівен Хокінг.

Про це повідомляє BBC з посиланням на представників його родини.

«Ми глибоко засмучені тим, що наш улюблений батько помер сьогодні. Він був великим ученим і екстраординарним людиною, роботи і спадщина якого будуть жити довгі роки», – наводить видання слова дітей Хокінга Люсі, Роберта і Тіма.

Хокінг – один з основоположників квантової космології, вивчав теорію виникнення світу в результаті Великого вибуху, зробив багато відкриттів в теорії чорних дір. У 1998 році він видав науково-популярну книгу «Коротка історія часу», в якій розповідається про появу Всесвіту, природу простору і часу, чорні діри і теорії суперструн.

У 22 роки йому діагностували рідкісне невиліковне захворювання моторних нейронів – бічний аміотрофічний склероз. Хвороба прикувала його до інвалідного візка, він практично не міг говорити, окрім як через синтезатор голосу.

Однак, незважаючи на прогнози лікарів, що він проживе лише кілька років, і інвалідність Хокінг продовжив займатися науковою діяльністю і досяг світової слави.

Так, в 1979 році він був удостоєний однієї з найпрестижніших академічних посад – Лукасівського професора в Кембриджському університеті.

Народився ж Стівен Хокінг 8 січня 1942 року в Оксфорді. У 1962 році закінчив Оксфордський університет зі ступенем бакалавра з математики і фізики, а через чотири роки, коли йому було 24 роки, отримав ступінь доктора філософії в коледжі Трініті-хол Кембриджського університету.

Нещодавно вчений брав участь у передачі StarTalk, під час якої розповів, що до Великого вибуху «не існувало нічого».

Раніше Стівен Хокінг назвав чорні дірі воротами в інші всесвіти. За його словами, інформація, яка потрапила в чорну діру, може бути переведена в свого роду «голограми» або увійти в альтернативну всесвіт. Однак він додав, що якщо увійти в чорну діру, то дороги назад вже не буде.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine