РФ перетворила святкування Дня Перемоги в зброю в гібридної війні – Порошенко

Президент України Петро Порошенко закликав українських громадян, які шанують пам'ять ветеранів і всіх загиблих під час Другої світової війни, не піддаватися на виверти пропаганди Кремля. Глава держави підкреслив, що РФ спекулює на почуттях людей і використовує символи Дня Перемоги як зброю в гібридної війни проти України.

Про це повідомляє прес-служба президента, передає Центр журналістських розслідувань.

«Жодна війна, на жаль, не може обходитися без жертв і падіння рівня життя. Але для нас рівною мірою є неприйнятними, як капітуляція, так і перемога ціною колосальних і неприпустимих жертв. Напевно, розсудливий, не авантюрний і відповідальний підхід до звільнення окупованих територій потребуватиме більше часу, але перемога точно неминуча», – заявив Порошенко

«Ми обов’язково переможемо. І цього разу. Іншою ціною, іншим способом, іншими засобами. Не лише військовими, не лише оборонними, але й політико-дипломатичними», – висловив упевненість він.

Порошенко побажав українцям миру та привітав із Днем пам’яті та примирення. 

«Сьогодні ми з гордістю вшановуємо наших найповажніших громадян. Солдатів усіх армій, що перемогли нацистів, учасників українського визвольного руху, трудівників тилу, дітей війни, мучеників нацистських таборів. Усіх, хто витримав нелюдську ношу війни. Вітаю вас із Днем пам’яті та примирення! Вітаю вас із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!», – сказав президент.

Президент підкреслив різницю у відзначенні перемоги над нацизмом між Україною та РФ.

«Лише вдумаймось, наскільки ж по-різному ми бачимо і відзначаємо одну й ту ж дату. У них цю війну виграв Сталін, у нас – народ… Вони святкують у мілітарному угарі, а ми відзначаємо ці дні разом з усією Європою. Ми кажемо: «Ніколи знову». А вони: «Можем повторить».

«Кілька поколінь українців виросли на ретельно відретушованій версії «Вєлікай Атєчєствєннай вайни». За 27 років незалежного буття ми нікого не забули і нічого не зреклися з того, що було правдою. Але натомість відкрили багато нових сторінок цієї трагічної історії, які раніше від нас старанно приховувались», – зазначив Порошенко.

Порошенко зазначив, що “добре розуміє тих, хто хоче вшанувати пам’ять дідів», але закликав не піддаватися російській пропаганді.

«Навіть «Безсмертний полк» Росія розглядає як ніби даний підрозділ сучасних збройних сил Росії. Його місія – участь в гібридної війні, яку Москва веде різними методами не тільки проти України, але і проти Європейського Союзу, проти Сполучених Штатів і проти інших країн, і власне кажучи, проти всього світу», – підсумував президент України.

Нагадаємо, 8 травня в Україні відзначають День пам’яті і примирення, приурочений до капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Акт про капітуляцію був підписаний 7 травня в Реймсі, але ратифікований тільки 8 травня в Берліні. З цієї нагоди в багатьох містах Європи і США були проведені масові заходи.

Дні пам’яті та примирення, які проводяться 8 і 9 травня, були проголошені резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченої до 60-річчя закінчення Другої світової війни. Верховна Рада України в 2015 році встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення в честь всіх жертв Другої світової війни. Символом цього дня є червоний мак.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів