Активісти готують глобальну акцію до дня народження голодуючого Олега Сенцова

Активісти готують чергову глобальну акцію до дня народження голодуючого в російській колонії Олега Сенцова.

«13 липня – день народження Олега Сенцова. Давайте привітаємо його і покажемо, що весь світ вимагає звільнення політичних ув’язнених з в’язниць Росії!», – написали активісти, передає Центр журналістських розслідувань.

Організатори зазначають, що для участі в акції необхідно роздрукувати малюнок із зображенням Олега Сенцова, сфотографувати його на тлі будь-якого відомого пам’ятника або міської пам’ятки і викласти в мережу з хештегом #SaveOlegSentsov.

Напередодні активісти об’єднання «Євромайдан SOS» розпочали новий етап акції в підтримку Сенцова. Зокрема, активісти закликали відправити від свого імені по електронній пошті відкритий лист учасників глобальної акції #SaveOelgSentsov до президента, генерального секретаря і головам усіх політичних груп в Парламентській асамблеї Ради Європи.

Нагадаємо, 15 червня  Олега Сенцова, який голодує з 14 травня з вимогою звільнення усіх українських політв’язнів, вивозили в реанімацію. Український режисер спростував слова омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про «лікувальне голодування» і набір ваги. Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, у нього загострилися проблеми з серцем і нирками. Кожен день він п’є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин.

За інформацією лікарів, у Сенцова дуже загрозливий стан здоров’я, в нього відмовляють рецептори.

Сенцова підтримують крапельницями з вітамінними коктейлями.

Двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан, яка 5 липня побувала в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з режисером, повідомила, що він зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування Сенцов втратив 15 кг.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine