Стан здоров’я Сенцова погіршився: пульс знизився до 40 ударів – адвокат

В українського політв'язня режисера Олега Сенцова погіршився стан здоров’я, але він відмовляється припиняти голодування.

Про це розповів адвокат Дмитро Дінзе після відвідин Сенцова,  передає Центр журналістських розслідувань з посиланням Громадське.

Зокрема, у нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс, близько 40 ударів на хвилину.

За словами Дінзе, у Сенцова погано з серцем і його два рази намагалися вмовити виїхати у лікарню. Він також відчуває слабкість в усьому тілі. Політв’язню стало гірше, тому що в колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі стало дуже тепло, а в Сенцова наразі погана переносимість спеки. Адвокат також впевнений, що припиняти голодування політв’язень не планує.

Сенцов проти переведення у цивільну лікарню Лабитнангі, оскільки «завідувач реанімаційним відділенням агресивно до нього ставиться, і ймовірніше за все, може лише нашкодити йому».

Він також проти переведення його у лікарню деінде, «оскільки просто не витримає етапування і може померти».

Нагадаємо, 15 червня Олега Сенцова, який голодує з 14 травня з вимогою звільнення усіх українських політв’язнів, вивозили в реанімацію. Український режисер спростував слова омбудсмена РФ Тетяни Москалькової про «лікувальне голодування» і набір ваги. Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, у нього загострилися проблеми з серцем і нирками. Кожен день він п’є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин.

За інформацією лікарів, у Сенцова дуже загрозливий стан здоров’я, в нього відмовляють рецептори.

Сенцова підтримують крапельницями з вітамінними коктейлями.

Двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан, яка 5 липня побувала в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з режисером, повідомила, що він зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування Сенцов втратив 15 кг.

19 липня адвокат Дмитро Дінзе, який відвідав Сенцова, повідомив про проблеми зі здоров’ямукраїнця – у нього стався другий криз через проблеми з серцем.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine