Напередодні 100 днів голодування Сенцова глава МЗС Литви закликав РФ звільнити політв’язня

Глава МЗС Литви Лінас Лінас Антанас Лінкявічюс напередодні 100 днів голодування режисера Олега Сенцова закликав РФ звільнити українця з колонії.

Про це він написав у Твіттері, передає Центр журналістських розслідувань.

«Завтра виповнюється 100 днів голодування Сенцова в російській в’язниці. Олег знаходиться на межі життя і смерті. Ми знову закликаємо Росію негайно звільнити незаконно затриманого, невинну людину і інших політичних в’язнів України. #FreeSentsov #SaveOlegSentsov», – йдеться в повідомленні.

Під посольством РФ у Києві 21 серпня запланована акція «Солідарність з Олегом Сенцової», приурочена до 100 днів голодування українського режисера з Криму.

Нагадаємо, 9 серпня з дозволу Олега Сенцова опубліковані його фотографії з російської колонії. Стан здоров’я українського політв’язня, який тримає голодовку з вимогою звільнити всіх українських в’язнів Кремля, знову погіршився, у нього стався третій криз.

10 серпня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова закликала комісію з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ найближчим часом розглянути клопотання матері Олега Сенцова про його помилування.

10 серпня офіс представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні закликав Росію звільнити Олега Сенцова та інших українських в’язнів в РФ і окупованому Криму.

13 серпня близько 120 відомих діячів культури і мистецтва Європи у відкритому листі закликализвільнити незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

14 серпня Олег Сенцов під час зустрічі в колонії з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан «предкритичним».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine