Російський омбудсмен розповів про стан здоров’я Олега Сенцова

Уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії Анатолій Сак повідомив про «стабільний» стан українського політв'язня режисера Олега Сенцова.

Про це він розповів російським ЗМІ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Стан його задовільний, багато читає, перебуває під постійним наглядом медичного персоналу. Питання про переведення його в загін поки не розглядалося, тому що є певні норми, які повинні дотримати станом здоров’я перебування після режиму голодування», -повідомляє російське інформагентство ТАСС.

Як повідомлялось, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

5 жовтня Олег Сенцов повідомив у листі, що вимушений припинити голодування 6 жовтня, через загрозу примусового годування, оскільки стан його здоров’я оціюється як критичний. Режисер не знає, чи виживе, оскільки у нього почалися незворотні зміни внутрішніх органів.

Олег Сенцов попросив опублікувати його заповіт.

25 жовтня Олегу Сенцову присудили премію Європейського парламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. Церемонія нагородження має відбутись 12 грудня в Страсбурзі. До Європарламенту на вручення премії українському режисеру запросили його адвоката Дмитра Дінзє і сестру Наталію Каплан.

14 листопада Олега Сенцова нагородили в Словенії премією міжнародного проекту «Платформа європейської пам’яті та совісті».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine