93% росіян підтримують агресію проти України в Чорному морі – опитування в РФ

У Всеросійському центрі вивчення громадської думки в Росії заявили, що 87% громадян РФ знають про агресію проти України в Чорному морі, коли були атаковані українські кораблі і, 93% з них, підтримують дії російських військових.

Про це свідчать результати опитування ВЦВГД, передає Центр журналістських розслідувань.

«Абсолютна більшість опитаних (93%) вважають затримання російськими прикордонниками проходу українських судів правильним», – зазначають російські соціологи.

Повідомляється, що 79% росіян впевнені, що подія була спланованою провокацією з боку української влади.

Також в дослідженні вказується, що ще 30% вважають, що головною метою «провокації» було утримання влади в руках Петра Порошенка перед майбутніми виборами в Україні.

«Кожен п’ятий (19%) вважає, що провокація була здійснена спеціально для розв’язання війни між Росією і Україною або для створення чергового приводу, щоб звинуватити Росію в агресії (17%)», – йдеться в результатах опитування.

Відзначається, що тільки 7% росіян вважають, що українська влада не намагалася спровокувати конфліктну ситуацію.

При цьому повідомляється, що 43% громадян РФ впевнені, що в майбутньому Росія і Україна відновлять дружні, союзницькі відносини або хоча б нормалізують їх (34%).

Повідомляється, що 16% росіян вважають малоймовірним сценарій погіршення відносин між Україною і РФ.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, які після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

МЗС України поінформував Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ про порушення Росією конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці, про дії РФ, які значно погіршили спір між сторонами.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

 

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів