Київські школярі написали понад 1000 листів військовополоненим українським морякам

Учні більше двадцяти шкіл Києва взяли участь у флешмобі, в рамках якого підготували листи і малюнки захопленим РФ в нейтральних водах Чорного моря українським військовополоненим морякам.

Про це повідомив народний депутат України Дмитро Білоцерківець, передає Центр журналістських розслідувань.

За його словами, було підготовлено понад тисячу листів і малюнків.

«По текстах видно, як глибоко і особистісно школярі сприймають цю ситуацію, ототожнюючи себе з українськими моряками. Сподіваюся, ці листи і малюнки додадуть сил і надихнуть хлопців. Хотілося б, що б цей флешмоб підтримали по всій країні, і школярі по всій Україні масово почали писати українським військовополоненим», – підкреслив депутат.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine