Російські волонтери передали теплі речі і продукти військовополоненим українським морякам

Російські волонтери 19 грудня передали семи військовополоненим українським морякам в московському СІЗО «Лефортово» теплі речі, взуття і продукти.

Про це повідомила російська журналістка і громадський активіст Вікторія Івлєва, передає Центр журналістських розслідувань.

За її словами, речі і продукти вдалося передати Андрію Драчу, Сергію Цибізову, Володимиру Терещенко, Віктору Беспальченко, Сергію Чулібе, Юрію Без’язичному і В’ячеславу Зінченко.

«Верховний суд» окупованого Криму залишив під арештом чотирьох українських військовополонених моряків, зменшивши їх термін утримання під вартою на один день.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine