На Херсонщині діти підтримали військовополонених українських моряків

В селищі Рикове Генічеського району Херсонської області, що межує з окупованим Кримом, активісти виступили на підтримку українських військовополонених моряків. Діти зібрали малюнки для ув'язнених Кремля.

Фото: Медіа-центр «ІРС- Генічеськ»

Як повідомляє медіа-центр IPC-Генічеськ, на заході висловили підтримку військовополоненим українським морякам, а також українським політв’язням, які перебувають у російських тюрмах, передає Центр журналістських розслідувань.

Для українських моряків були зібрані малюнки від учнів місцевих шкіл.

Фото: Медіа-центр «ІРС- Генічеськ»

«Це не просто малюнки. Це найщиріша підтримка, яку буде передано нашим військовополоненим морякам українським консулом», – зазначалося у перебігу мітингу.

Фото: Медіа-центр «ІРС- Генічеськ»

“Пам’ятна дата, День добровольця – ця дата не чиновника, не державного службовця, а простого громадянина, який відчуває відповідальність за свою країну”, – зазначив представник громадської організації «Ветерани АТО Генічеського району Херсонської області та АР Крим» Михайло Новосельцев.

Також активісти вшанували мужність та героїзм захисників незалежності – українських добровольців, пам’ять загиблих героїв України.

Фото: Медіа-центр «ІРС- Генічеськ»

День українського добровольця – свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону.

Напередодні в Організації Об’єднаних Націй визнали військовополоненими 24 українських моряка, яких РФ захопила в нейтральних водах Чорного моря в 25 листопада 2018 року.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Військова прокуратура Південного регіону Україна повідомила про підозру п’ятнадцяти російським військовослужбовцям у веденні агресивної війни за напад на кораблі ВМСУ в Чорному морі біля Керченської  протоки.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine