У Генічеському районі пройдуть заходи вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу: розклад

До 75-х роковин депортації кримськотатарського народу з Криму у Генічеському районі Херсонської області відбудеться низка пам’ятних заходів.

Про це розповіла член Меджлісу кримськотатарського народу, заступниця голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на медіа-центрі IPC-Генічеськ.

“Генічеський район – єдиний на материковій Україні, де є компактне проживання кримських татар. План заходів розроблений Генічеською районною державною адміністрацією, погоджений з Херсонським регіональним меджлісом кримськотатарського народу”, – зазначила Бекірова.

Представниця Меджлісу закликала громадян взяти участь у заходах і тим самим підтримати кримськотатарський народ.

Протягом тижня відбуватимуться тематичні заходи у школах, професійно-технічних училищах. У навчальних закладах, бібліотеках, закладах культури будуть організовані тематичні виставки, зустрічі зі свідками Депортації, спільні перегляди фільму кримськотатарського режисера Ахтема Сейтаблаєва “Хайтарма”.

  • 15 травня о 13.00 у художньому салоні Будинку культури міста Генічеська відбудеться тематичний вечір “Депортація – символ страждання і пригнічення кримськотатарського народу”. Там буде відкрита фотовиставка “Доля кримських татар: від Депортації до окупації”.
  • 16 травня у Херсоні на базі бібліотеки імені Олеся Гончара буде представлена виставка художників Генічеського району “Наш Крим”.
  • 17 травня у навчальних закладах проводитиметься єдиний урок пам’яті.
  • 18 травня о 9.30 у населених пунктах, де компактно проживають кримські татари, проведуть збори громадськості та місцевої влади, о 10.00 учасники зборів рушать на автошлях “Харків-Сімферополь”.
  • О 10.30 біля стели Дружби народів стартує автопробіг до селища Новоолексіївка.
  • У Новоолексіївці об 11.00 розпочнеться жалобний мітинг, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, учасники якого о 12.00 долучаться до Всеукраїнської акції скорботи і солідарності.

На мітингу буде представлена виставка Херсонського регіонального меджлісу про долю кримських татар у Генічеському районі. Також буде проведена акція в підтримку політв’язнів, які утримуються у в’язницях Росії та окупованому Криму.

  • У Києві з 17 та 18 травня пройдуть заходи до 75-х роковин  депортації кримськотатарського народу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine