Марш рівності: більше 8 тисяч учасників, 9 провокаторів і добровольці батальйону «Донбас»

У Києві відбувся шостий Марш рівності - за права людини, повагу і рівноправ'я. Організатори заявили про 8 тисяч учасників. У Нацполіціі говорять про 3 тисячі. Близько 15 українських військових також взяли участь у ході, розповів доброволець з батальйону «Донбас» Віктор Пилипенко. Він додав, що до військової колоні на Марші рівності приєдналися гетеросексуальні військові, ЛГБТ-військовослужбовці, військові медики, волонтери.

Фото: KyivPride Facebook

З 16 червня в Києві проходила серія культурно-просвітницьких заходів під егідою «КиївПрайд», яка завершилася Маршем рівності в неділю, 23 червня.

Керівник поліції Києва Андрій Крищенко повідомив, що на акцію проти Маршу рівності в неділю планували пронести екскременти, розфасовані по презервативах, пише Громадське.

Противники Маршу планували закидати нечистотами учасників «КиївПрайду» та представників поліції. Пізніше в поліції повідомили, що затримали 9 осіб, які готували провокації. Організатори Маршу заявили, що він пройшов без ексцесів.

Як заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий, під час Маршу рівності в Києві ні потерпілих, ні затриманих немає.

За його словами, всі залучені підрозділи правоохоронців впоралися зі своїм завданням по забезпеченню порядку під час заходу.

Що стосується вибуху в парку Шевченка, Яровий повідомив, що «хтось кинув петарду», але зазначив, що це рядова подія для таких масштабних масових заходів.

  • «КиївПрайд» – українська громадська організація, яка сприяє досягненню дотримання прав людини для ЛГБТ+ в Україні, формування поваги до рівних прав в суспільстві. «КиївПрайд» організовує щорічно КиївПрайд-тиждень, що завершується Маршем рівності. Перший марш повинен був відбутися в 2012 році, проте був скасований через супротивників заходу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine