Політв’язень Гриб звернувся до Зеленському та Раді: «Вирішіть, нарешті, нашу долю»

У день 21-річчя політв'язня Павла Гриба його батько Ігор Гриб опублікував лист сина з російського СІЗО, де того незаконно утримують. У листі Гриб звернувся до президента Володимира Зеленського та депутатів Верховної Ради.

Павло нагадує, що останній обмін між Кремлем і Києвом був давно, а кількість політв’язнів в РФ тільки зростає – зараз їх більше сотні.

Він закликав українців не забувати про політв’язнів і говорити про них вдома, на роботі, в соцмережах і ЗМІ.

«Це не повинно бути звичайною подією – «заточили ще одну людину», – пише він.

«Яка б влада на хвилі розчарування не прийшла, її обов’язок – звільнити полонених і політв’язнів, не допустити нових, закривши після цього держкордон з Московією і Білорусією, і розірвавши всі дипломатичні зв’язки з ворожими країнами. Вирішіть, нарешті, нашу долю», – закликав Гриб.

Нагадаємо:

  • 24 серпня 2017 року на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Гриба. Згодом стало відомо, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.
  • 29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ, які потім викрали його і доставили в Росію. ФСБ обвинуватила Гриба в тероризмі. 
  • Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.
  • 3 липня 2018 року кримінальну справу українця було передано на розгляд до Північно-Кавказького окружного військового суду. Його обвинувачують в нібито «підготовці теракту» на випускному в Сочі за ч.1 ст. 205.1 КК РФ (сприяння в терористичній діяльності).
  • 30 січня 2019 року український омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що Павло Гриб вимагає негайної операції на серці, його стан здоров’я – критичний: після обстежень лікарі діагностували у нього низку серйозних хвороб.
  • 22 березня Північно-Кавказький окружний військовий суд засудив Павла Гриба, обвинуваченого в нібито схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, до шести років колонії загального режиму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine