- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Політв’язня Балуха етапували до Москви – сестра

Політв’язня українського активіста Володимира Балуха терміново етапували з колонії міста Торжок Тверської області РФ.

Про це пише Кримська правозахисна група, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Сестрі українця повідомили, що Балуха відправили в Москву.

Як повідомила виданню Крим.Реаліі адвокат Ольга Дінзе, причини, за якими Балуха етапували до Москви, їй не відомі.

«Сьогодні нами було встановлено, що його вивезли до Москви в Слідчий ізолятор №2. Однак не зрозуміло, який саме. Або це «Лефортово», або це «Бутирка». Більше ніяких відомостей нам не повідомляли. Мені стало про це відомо вранці від сестри, якій повернувся лист. Потім ми уточнили інформацію і нам адміністрація колонії сказала, що його дійсно етапували в слідчий ізолятор», – сказала Дінзе.

Політв’язень Володимир Балух з колонії міста Торжок Тверської області РФ написав листа української активістці з Латвії Тетяні Лазде. Він повідомив, що психологічно в колонії з витримкою є відчутні проблеми, але до катастрофи справа поки не дійшла. 

Нагадаємо:

  • З 29 березня 2019 року Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримають в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.
  • 30 травня Балуха перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Потім його повернули з лікарні до колонії та знову помістили в ШІЗО.
  • 25 червня Балух оголосив голодування у зв’язку з тим, що його два місяці утримували в штрафному ізоляторі в нелюдських умовах. Політв’язень також вимагав допустити до нього консула України. Після того, як консула допустили, Балух припинив голодування.
  • 30 липня Балуха знову помістили в штрафний ізолятор.