Загибель восьми осіб в одеському готелі: поліція відкрила провадження, Зеленський обіцяє покарання

За фактом пожежі в одеському готелі «Токіо-Стар», де загинули 8 людей, розпочато кримінальне провадження. Пожежа сталася вночі 17 серпня. Ще десять - госпіталізовані.

«До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України», – повідомили в поліції Одеської області, пише Центр журналістських розслідувань.

Про можливі причини пожежі в поліції не повідомляють. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, встановлюють анкетні дані загиблих.

Президент Володимир Зеленський назвав пожежу в одеському готелі злочинною недбалістю і пообіцяв, що особисто простежить, щоб власник будівлі був покараний.

«Відповідати будуть не тільки безпосередні винуватці пожежі. Відповідати буде Вадим Чорний, власник так званого готелю. Особисто простежу, щоб покарання відповідало нормам закону і вимогам справедливості», – сказав він.

Зеленський зазначив, що вісім людських життів забрала не війна або обстріли, а «злочинна недбалість і нехтування елементарних норм протипожежної безпеки».

Президент також висловив співчуття рідним і близьким загиблих і подякував рятувальникам, поліції і одеситу, який прихистив врятованих постояльців готелю.

Ліквідувати пожежу в одеському готелі «Токіо-Стар» було непросто через швидке поширення вогню і великої кількості номерів, частина з яких були навіть без вікон.

«Ситуація ускладнилася швидким розвитком і поширенням вогню по конструктивним елементам, пізнім повідомленням про пожежу та наявністю великої кількості кімнат, деякі з яких були навіть без вікон. Через те, що власник готелю змінив форму власності, представник ГСЧС, який здійснює заходи державного нагляду і контролю, не був допущений на об’єкт в липні. Про це було складено відповідний акт недопуску», – заявили в МВС.

«Пожежу ми ліквідували лише 4 години тому. Важко сказати, що могло стати причиною. Могло бути і порушення вимог пожежної безпеки, і необережне поводження з вогнем громадян, які там проживали».

За даними ДСНС, двоповерховий готель був переобладнаний з колишнього трамвайного депо. У ньому налічувалося 270 номерів, в яких на момент пожежі перебувало до 200 чоловік.

З першого поверху евакуювали 64 людини, а з другого – 72 людини і врятували 7 людей, які спрямовані в медичні установи.

За даними МВС, в даний час людей з готелю тимчасово розмістили в автобусах, які виділила поліція і міська рада.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine