Як не натрапити на шахраїв і недобросовістних забудовників на первинному ринку нерухомості

Перед укладанням інвестиційного договору чи підписанням договору купівлі-продажу житла експерти Міністерства юстиції Офіс протидії рейдерству радять перевірити надійність забудовника та юридичну «чистоту» квадратних метрів, аби «квартирне питання» не зіпсувало настрій, нерви і розмір сімейного бюджету.

Щоб перевірити надійність забудовника на первинному ринку нерухомості, варто:

упевнитися у надійності репутації будівельної компанії, перевіривши інформацію про неї у Єдиному державному реєстрі юросіб (https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search);

перевірити, чи не перебуває компанія забудовника у процедурі банкрутства, скориставшись вебпорталом «Судова влада України» (https://court.gov.ua/fair/);

ознайомитися з дозвільною і проєктною документацією забудовника та пересвідчитися у її дійсності на вебпорталі Державної архітектурно-будівельної інспекції
(https://dabi.gov.ua/);

з’ясувати більше інформації про земельну ділянку, на якій планується звести будинок, скориставшись Публічною кадастровою картою (https://map.land.gov.ua/). Якщо ділянка перебуває у комунальній власності, додатково можна дізнатися про речові права на неї на вебпорталі Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/auth_select).

Пам’ятайте, що незаплямована репутація забудовника, наявність усієї дозвільної і проектної документації та документів на землю – це надійний фундамент для безпечного інвестування у квадратні метри.

2 вересня Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 767, якою затвердив Порядок надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій та розміру грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації. На компенсаційні виплати у державному бюджеті у 2020 році для Донецької та Луганської областей передбачено 20 млн грн.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року тодішній міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда повідомила, що Кабінет міністрів України запускає програму компенсації за зруйноване житло в результаті війни на Донбасі. За її словами, в держбюджеті на 2020 рік вже було закладено на її реалізацію 40,2 млн грн.
  • 22 квітня 2020 року Кабмін України схвалив угоду із Урядом Німеччини щодо співробітництва в рамках реалізації проекту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».
  • 23 квітня 2020 року Мінреінтеграції створило Держпідприємство «Реінтеграція та відновлення», яке опікуватиметься роботами з відновлення окупованих територій.
  • 6 червня 2020 року посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен та віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков підписали угоду, за якою Федеральний уряд Німеччини виділяє Україні грант у 25,5 млн. євро на рефінансування програми житлових кредитів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine