Пошуки моряків із затонулого біля берегів Туреччини судна Arvin тривають – МЗС України

Біля берегів Туреччини тривають пошуки п’ятьох моряків із затонулого судна Arvin. Раніше врятованих громадян України незабаром випишуть із лікарні.

Судно Arvin Фото: vesselfinder.com

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Пошуки п’ятьох моряків із судна Arvin тривають. У місце операції вирушили вертольоти Берегової охорони та ВМС Туреччини. Врятовані українці почуваються добре, сьогодні можуть бути виписані з лікарні. Посольство України в Туреччині надає сприяння для їхнього повернення в Україну», – написав Ніколенко в Twitter.

Як повідомлялося, близько 13:00 неділі, за повідомленням морської рятувальної служби Туреччини, в Чорному морі біля берегів турецької провінції Бартин затонув теплохід Arvin. На борту перебували 12 членів екіпажу, з них два громадянина РФ. Пізніше російському «Інтерфаксу» повідомили в Росморрічфлоті, що судновласник затонулого біля берегів Туреччини судна – українська компанія Arvin Shipping LTD.

До турецького порту Бартин судно прийшло з грузинського порту Поті, наступним портом суднозаходу був визначений Бургас (Болгарія).

Стало відомо про п’ятьох врятованих українців. Усіх їх госпіталізували, їхній стан оцінено як задовільний. Посольство України в Туреччині уточнило імена врятованих членів екіпажу із затонулого судна Arvin: Геннадій Кравченко, Владислав Затерка, Олександр Перкати, Віталій Мережко та Віталій Качур.

Посол України в Туреччині Андрій Сибіга написав у Twitter, що турецькі органи надають врятованим морякам необхідну медичну допомогу.

У Чорному морі біля узбережжя Туреччини 17 січня затонув суховантаж Arvin (IMO: 8874316, прапор Палау), який належить українській компанії Arvin Shipping LTD. Турецьким рятувальникам вдалося врятувати шістьох членів команди, знайдені тіла двох загиблих. Екіпаж судна – громадяни України і Росії.

Як повідомили агентству Інтерфакс у Росморречфлоті, з дванадцяти членів екіпажу затонулого судна Arvin двоє – громадяни Росії.

За інформацією Регістра судноплавства України, судно Arvin ходило під прапором Республіки Палау, судновласник – зареєстрована в Одесі українська компанія Arvin Shipping LTD, оператор судна – ТОВ «Тесоро Марін» (Tesoro Marine LLC).

До 2014 року суховантаж перебував в Російському міжнародному реєстрі суден.

За даними порталу Vesselfinder, суховантаж Arvin (тип Волго-Балт, проект 2-95А/R) побудований в 1975 році, до 1992 року ходив під російським прапором.

Нагадаємо:

  • 7 січня 2019 року в Чорному морі біля узбережжя Туреччини під час шторму розломилось навпіл та затонуло судно VOLGO BALT 214 (IMO: 8841644) під прапором Панами з вантажем вугілля, яке в 2014-15 рр. заходило в закриті Україною порти окупованого Криму. Капітан та старпом судна – громадяни Азейбарджану, решта 11 моряків – громадяни України. Внаслідок катастрофи загинули капітан, старпом та ще четверо членів екіпажу. Семеро моряків врятовані береговою охороною Туреччини та доправлені у лікарню міста Самсун.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine