Україна вийшла на пік третьої хвилі епідемії – Степанов

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна сягнула піку третьої хвилі епідемії COVID-19, бо ситуація почала стабілізуватися, кількість госпіталізацій спадає.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: bihus.info

Про це заявив голова МОЗ на брифінгу 13 квітня.

«Що стосується епідемії: як ми і прогнозували, ми вийшли на пік захворюваності, на пік третьої хвилі. Зараз поступово ситуація почала стабілізуватися. Ми вже це бачимо по всіх регіонах.

Ми бачимо від’ємне значення порівняння госпіталізацій. Наприклад, кількість госпіталізованих від тижня до тижня. На минулому тижні на 2 тисячі менше осіб було госпіталізовано, ніж на позаминулому тижні.

Також ми це бачимо по кількості викликів нашої швидкої. Ця кількість теж стабілізувалася – більше того, пішла вниз. Тобто менша кількість викликів «швидкої допомоги».

Степанов наголосив, що в західних регіонах ситуація покращилася завдяки посиленим обмеженням, що доводить, що адаптивний карантин працює.

Голова МОЗ закликав українців дотримуватися протиепідемічних заходів, а правоохоронців – слідкувати за дотриманням карантину: щоб не працювали підпільно ресторани, щоб бізнес працював у рівних умовах.

  • За добу 12 квітня в Україні зафіксували 11 680 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, госпіталізували 2 334 особи, померли 457 хворих, одужали 14 019 осіб.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine