- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Україна відзначає 30 років незалежності

В Україні відзначають 30-у річницю проголошення Незалежності країни. Урочисті і святкові заходи з нагоди Дня Незалежності проходять в Києві та інших населених пунктах України.

На честь свята в Україні пройдуть урочисті заходи. У Києві відбудеться парад, який цього року пройде і на Хрещатику, і на Дніпрі. Крім того, на НСК «Олміпійскій» відбудеться масштабний концерт за участю українських зірок.

Вперше свято відзначили 16 липня, оскільки саме в цей день в 1990 році була прийнята Декларацію про державний суверенітет України. Але вже в 1991 році 24 серпня було прийнято Акт проголошення незалежності України, тому свято перенесли на цей день.

Перед проголошенням незалежності відбувся всеукраїнський референдум, на якому народ України підтвердив бажання жити в незалежній країні.

На питання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» ствердно відповіли 28 млн. 804 тис. українців що склало 90,32% з тих, хто взяв участь в голосуванні.

У Києві на День Незалежності обмежать або перекриють рух низкою вулиць, проте на дві години продовжать роботу метро та наземного громадського транспорту, повідомляє Київська міська державна адміністрація.

З 06:00 до 16:00 буде перекритий рух такими вулицями:

Хрещатик;
Михайлівська (від вулиці Володимирської до Майдану Незалежності);
Володимирський узвіз;
Михайла Грушевського (від Європейської площі до Кріпосного провулка);
Богдана Хмельницького (від вулиці Хрещатик до вулиці Володимирської)
Паркова дорога;
Петрівська алея.

З 06:00 до 12:00 також буде перекритий рух вулицею Велика Васильківська від Либідської площі до Хрещатика. Крім того, з 06:00 до 08:00 обмежать рух проспектом Перемоги, вулицями Академіка Туполєва, Маршала Рибалки, В’ячеслава Чорновола, Старовокзальна, Жилянська та Антоновича.

Також із 08:00 до закінчення заходів з нагоди Дня Незалежності закриють вхід і вихід зі станцій метро «Майдан Незалежності» та «Хрещатик» на Алею Героїв Небесної Сотні.