Українцям перерахують пенсії: частина отримає надбавку в 1590 грн

В Україні у 2022-му мінімальну пенсію підвищать з 1934 до 2093 грн. При цьому максимальна виплата збільшиться на 1590 грн, до 20 930 грн.

Про це йдеться в проекті бюджету України на 2022 рік (законопроект №6000).

У бюджеті переглянули підвищення прожиткового мінімуму для непрацездатних в липні і в грудні, разом з тим будуть рости і максимальні пенсії.

Як будуть перераховувати:

з липня: підвищення з 1934 до 2027 грн;

з грудня: до 2093 грн.

Для максимальної пенсії за наявності 35 років стажу розмір зарплати повинен бути на рівні понад 60 тис. грн. Сплачуючи податки з такого доходу, в наступному році можна буде претендувати на пенсію близько 20 тис. грн.

Як повідомлялось, Мінреінтеграції запроваджує віддалену ідентифікацію для вимушено переселених осіб (ВПО) та мешканців ОРДЛО, які є одержувачами пенсій та соціальних виплат, але через блокування окупантами КПВВ на лінії розмежування в умовах карантину не мають можливості виїхати на підконтрольну Україні територію, щоб їх отримати. Онлайн-ідентифікація здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» («Дія ID»).

Нагадаємо:

  • У травні 2021 року Пенсійний фонд України опублікував проект постанови Кабінету міністрів про виплату заборгованості по пенсіях внутрішньо переміщеним особам і тим, хто відмовився від довідки переселенця. Правозахисники вважають, що прийняття цього порядку зовсім не означає, що переселенці відразу отримають свої гроші.
  • За інформацією Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, сума заборгованості по пенсіях переселенців і жителів тимчасово окупованих територій за рішеннями судів досягла 11 мільярдів гривень.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine