В Україні у 2022 році планується індексація пенсій вище 10%

У 2022 році планується індексація пенсій вище 10%, конкретне збільшення пенсій по усім категоріям можна буде говорити після затвердження бюджету Пенсійного фонду.

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

«У нас є додаткові джерела, такі як податок на прибуток, податок з доходів фізичних осіб, рентна плата», – розповів Марченко.

За словами міністра, покриття дефіциту Пенсійного фонду передбачається в розмірі 205 мільярдів гривень.

Він наголосив, що в бюджеті на наступний рік передбачено достатньо коштів для субсидій, але у разі потреби ці показники будуть переглянуті, хоч і не раніше другого півріччя.

2 грудня Верховна Рада ухвалила у другому читанні проект держбюджету на 2022 рік.

У Мінсоцполітики роз’яснили порядок виплат пенсій після чергового перерахунку з 1 грудня 2021 року, і як це вплине на пенсії.

Як повідомлялось, в Україні адресна допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО) автоматично продовжується на період карантину та плюс ще 30 днів після нього. Також на час карантину призупинена дія норми, за якою переселенцям, які перебувають на тимчасово окупованій території понад 60 днів, зупиняють нарахування допомоги.

Нагадаємо:

  • 22 вересня 2021 року Кабмін України ухвалив постанову, якою дозволив віддалену ідентифікацію для отримувачів пенсій та соцвиплат, зокрема, жителів окупованих територій. Процес віддаленої ідентифікації здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпіс» («Дія ID»). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.
  • Правозахисники пояснили, що віддалену ідентифікацію зможуть пройти не всі пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і жителів непідконтрольних територій України, а тільки ті з них, які мають паспорт у вигляді ID-карти або біометричний закордонний паспорт.
  • Для внутрішньо переміщених осіб і жителів ОРДЛО впроваджена Кабміном України можливість віддалено пройти ідентифікацію для отримання пенсій та соцвиплат стала доступною в кінці жовтня. Однак вона стане необхідною тільки після завершення карантину.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine