Меджліс опублікував перелік меморіальних заходів 18 травня – у День пам’яті жертв геноциду кримських татар

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров опублікував перелік меморіальних заходів 18 травня - у День пам'яті жертв геноциду кримських татар.

«До відома співвітчизників, які проживають у тимчасово окупованому РФ Криму, в окупованих російськими військами населених пунктах Херсонської та Запорізької областей, журналістів українських та зарубіжних ЗМІ, українській громадськості.

Публікуємо перелік меморіальних заходів, які проводитимуться в Україні, включаючи тимчасово окуповані РФ Крим і окремі населені пункти Херсонської та Запорізької областей, напередодні та в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу (78-ті роковини депортації кримськотатарського народу 8 травня 1944 року)», – написав Чубаров.

Screenshot_774

Нагадаємо:

  • Щорічно 18 травня в Україні традиційно проходять меморіальні заходи, присвячені пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. В цей день згадують трагічні події 1944 року, коли корінний народ Криму – кримських татар – вислали за межі півострова в Середню Азію і віддалені райони Росії. Всього було депортовано понад 180 тисяч осіб. В дорозі і в перші роки в місцях депортації від голоду і хвороб загинули 46% кримських татар.
  • У Криму щорічно з нагоди річниці Дня депортації проходили масові заходи, в тому числі траурний мітинг в центрі кримської столиці. Але після анексії півострова Росією в березні 2014 року, проведення подібних акцій в центрі Сімферополя заборонили.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine