Зрадники Репілевські й інші аграрії Херсонщини масово звільняють робітників через знищення росіянами зрошення і низькі ціни на продукцію

Південь
Окупанти оголосили старт польових робіт на Херсонщині. Фото: скріншот відео

Зрадники-латифундисти з лівобережної частини Херсонщини Едуард і Данило Репілевські та інші колаборанти скоротили значну кількість своїх працівників і заборгували їм зарплату. Серед причин – знищення окупантами зрошувальної системи та відсутність ринку збуту.

Про це ІА Центр журналістських розслідувань  повідомили мешканці  окупованої частини Херсонської області.

За словами співбесідників агентства, місцеві аграрії почали масово скорочувати своїх працівників. Після того, як загарбники вщент знищили в Херсонській області зрошувальну систему, без роботи залишаються майже всі, хто працював на зрошуваних землях, та значна частина механізаторів. Це стосується аграрних підприємств Іванівської і Новотроїцької громад Генічеського району. 

У такій ситуації, зокрема, опинилось сільськогосппідприємство «Агрофірма «Мир» з села Горностаївка Новотроїцької громади, співвласником та директором якого є відомий колаборант Доценко Іван Іванович.

Іван Доценко, колаборант. Фото: Куркуль і соцмережі

Скорочують працівників зі свого ТОВ «Агробізнес» й інші відомі зрадники –  Едуард Репілевський, який встиг побути окупаційним аграрним «міністром», та його син Данило Репілевський. 

«Спочатку Репілевські збільшили зарплати своїм працівникам майже вдвічі, порівняно з тими, що були до окупації. Навіть стали виплачувати її двічі на місяць, ще й вчасно, чого раніше майже ніколи не було. Зараз же у Репілевських почалися затримки з виплатою зарплати, вони теж поскорочували «зрошенців» і механізаторів. А тих, хто залишився, вони відправляють в поля боротися з нашестям мишей. Іншої роботи у нього зараз немає», – розповіли мешканці Каховського району.

Не допомогло Репілевським отримання для ТОВ «Агробізнес» статусу резидента так званої вільної економічної зони, яку окупанти проголосили на ТОТ Херсонщини.  За словами джерел ЦЖР, всі склади господарства в Тавричанській громаді і навіть відкриті майданчики на токах зараз забиті зерном. Аграрії-колаборанти пояснюють це затоварення відсутністю прийнятної ціни на їхнє збіжжя. 

Не потрібними окупантам виявилися і розрекламовані крафтові сири з козячого і коров’ячого молока, які виготовляють на підприємстві Репілевських. Ринок збуту в Росії для них виявився наглухо закритим. А в тимчасово окупованому Криму недешеві сири  Репілевських не витримали конкуренції з іншими виробниками.

Сири Едуарда і Данила Репілевських окупантам виявилися не потрібними. Фото з окупаційних пабліків

Про становлення аграрної імперії Репілевських на  Херсонщині читайте в матеріалі ЦЖР: «Феодали з півдня. Як виникла аграрна імперія зрадника Едуарда Репілевського і яку роль в ній зіграв Альберт Бабаєв на прізвисько «Мільйончик».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter