- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Чому Стратегія деокупації Криму і Севастополя не може бути документом з відкритим доступом

Юсуф Куркчі, ексзаступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО в інтерв’ю програмі «Питання національної безпеки» прокоментував плани заново створеного Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окуповних територій щодо  створення міжвідомчої робочої групи для розробки стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим та Севастополя. 

Відповідний лист віце-прем’єра і міністра з питань реінтеграції ТОТ України Олексія Резнікова до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова Центр журналістських розслідувань отримав зі своїх джерел у парламенті.

Міністр повідомляє, що Мінреінтеграції «в рамках вдосконалення державної політики з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим та Севастополя планує створення міжвідомчої робочої групи з питань розробки Державної стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної республіки Крим та Севастополя».

Олексій Резніков просить голову Верховної Ради повідомити про це голів фракцій та зацікавлених народних депутатів та, зокрема,  надати кандидатури до складу робочої групи. 

Юсуф Куркчі, громадський діяч та перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО у 2016-2019 роках, до якого, серед інших, ЦЖР звернувся за коментарем щодо такої ініціативи, висловив сумнів щодо компетенції Мінреінтеграції із самостійної розробки державної стратегії деокупації Кримського півострова.  

Він вважає, що розробка та ухвалення державної стратегії деокупації АР Крим та Севастополя є прерогативою Ради національної безпеки і оборони, а її рішення  вводяться у дію Указом президента. Стратегія деокупації незаконно анексованих РФ Криму і Севастополя не може бути документом із відкритим доступом.