- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

РНБО застосувала санкції до росіян, чию відсутність в українському списку виявив ЦЖР при порівнянні зі списком США

До нових санкційних списків Ради національної безпеки і оборони України, введених в дію Указом президента сьогодні, увійшли громадяни Росії, санкції США до яких були застосовані ще 2014 року. Серед них – 25 державних діячів та бізнесменів, причетних до окупації Криму, які були виявлені дослідженням Центру журналістських розслідувань влітку 2018 року.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на додатки до Указу президента України. 

10 квітня 2018 року президент Петро Порошенко давав доручення СБУ, Кабінету міністрів та секретарю РНБО підготувати санкційний список, який мав би бути «максимально гармонізований з рішенням уряду США». У липні минулого року журналісти Центру журналістських розслідувань порівняли санкційні списки РНБО та департаменту міністерства фінансів США (OFAC) і виявили, що вони не сихронізовані. Під українські санкції не потрапили 25 фізичних осіб —  високопосадовців, що брали участь або сприяли окупації Криму, та 40 російських компаній. 

Центр журналістських розслідувань надіслав списки «загублених» росіян та компаній, більшість із яких були включені до санкційного списку США ще у 2014 році, до адміністраціх президента, секретаріату РНБО, Кабінету міністрів та СБУ, з якими надалі мав тривале листування щодо включення осіб до санкційних списків РНБО.  

У опублікованому сьогодні Списку фізичних осіб, до яких застосовано обмежувальні заходи (Додаток 1 до Указу президента України № 82/2019) є  фактично усі особи, на відсутність яких, на відміну від списків США, вказував Центр журналістських розслідувань. Серед них:

 Керівники державних монополій РФ:

Співробітники Адміністрації президента РФ:

Урядовці та силовики РФ:

Пов’язані з банком “Россия”:

Інші росіяни зі списку OFAC:

Нагадаємо, у липні 2014 року Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Гра у санкції» опублікував списки «загублених» росіян і компаній РФ, які брали участь або сприяли окупації Криму та збройній агресії проти України.